Chleb

Co sądzicie o jakości pieczywa i innych produktów spożywczych, jeżeli już weszłam na ten temat. Zaciekawił mnie jakiś czas temu, artykuł w którym przeczytałam jakie techniki obecnie są stosowane by obniżyć na przykład koszty produkcji, co producenci robią, by nie do końca idealne wyglądało jak idealne. I tu przechodzimy moim zdaniem do istoty problemu. Idealność produktów, które chcemy kupić za jak najtańszą cenę. A brutalna prawda jest taka, że musimy się zdecydować, czy godzimy się na niższą jakość, półproduktów, procesu produkcji, samego wyrobu, ale za to uzyskujemy niższą cenę, czy zależy nam na jakości i jesteśmy za nią wstanie więcej zapłacić. tak było, jest i będzie i żadne gierki marketingowe tego nie zmienią. Inną sprawą jest żonglowanie przez producentów wagą. Przykładowo mamy dwa chleby. Jeden o złotówkę tańszy od drugiego. Niby takie same, jednak jeden waży 600 gram, a drugi tylko 520… Sprawa prosta….

32 komentarze do “Chleb”

  1. Tylko sie cieszyć że są jeszcze takie piekarnie jak Ziarenko.Smaczny zdrowy chleb.Bez zagęstnuków spulchniaczy i innych cudów.

  2. Każdy ma swoje ulubione miejsca zakupowe.Moim jest punkt Ziarenka w Rybniku.super babeczki z obsługi super towar.Ja polecam

Możliwość komentowania została wyłączona.